Stabat Mater Dolorosa | Koncert w PSM
-
Kiedy
31 Marca 2022 ● 18:00
31 Marca 2022● 20:00
-
Gdzie
ulica: Kolejowa
Nr domu: 22
11-500 Giżycko -
Wstęp
wstęp wolny
-
Organizator
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Giżycku i Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz zapraszają na koncert "Stabat Mater Dolorosa". Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie szkoły od 23 marca 2022.
"Stabat Mater Dolorosa"
31 marca o 18.00
Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st.
bezpłatne wejściówki do odebrania w szkole od 23.03.2022
Sylwetki artystów
Hanna Zajączkiewicz
W 2006 podjęła studia na Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, w klasie prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz. Studiowała również śpiew solowy w Conservatorio Statale di Musica „E.F. Dall’Abaco” w Veronie (Włochy) w klasie prof. Marii Sokolińskiej-Noto. W roku 2011 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana. Jest również absolwentką Wydziału Lekarskiego UMB (2007) oraz Studiów Doktoranckich UMB przy Klinice Otolaryngologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku (2013). Specjalizuje się w zakresie Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi oraz Otorynolaryngologii Dziecięcej. Od 2021 roku pełni funkcje Kierownika Katedry Otolaryngologii, Chorób Głowy i Szyi UWM oraz Koordynatora Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi USK w Olsztynie. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów w Polsce i zagranicą. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Ma w swoim dorobku liczne koncerty zarówno pieśniarskie, oratoryjno-kantatowe, jak i operowe. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych w kraju i za granicą. W 2014 roku otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla „MŁODYCH TWÓRCÓW” na realizację projektu „Liryka wokalna polskich kompozytorów współczesnych”, której efektem było nagranie i wydanie płyty CD. Jest cenionym wykładowcą łączącym umiejętnie problemy dwóch dyscyplin- medycyny i muzyki. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu emisji głosu, śpiewu solowego, otorynolaryngologii oraz podstaw foniatrii i higieny głosu. Aktualnie prowadzi zajęcia z zakresu emisji głosu oraz podstaw foniatrii i higieny głosu w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki Uniwersytecie Warmiński-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2016 roku jest korepetytorem emisji głosu w Chórze „Cantores Varmienses” przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. W październiku 2019 roku otrzymała stopień doktora habilitowanego sztuki w zakresie sztuk muzycznych, a marcu 2020 została profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Donata Zuliani
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Studium Przygotowania Pedagogicznego (specjalność: śpiew solowy) tejże Akademii oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W 2016 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka na macierzystej uczelni. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w nagraniach czterech płyt, wydanych w firmie Acte Préalable, będących światową prapremierą nieznanych kompozycji. Są to: Józef Michał Poniatowski. Mass in F (2015, AP0356), René de Boisdeffre. Choral Works, (2018, AP0414), Jerzy Gablenz. Songs 1, (2018, AP0419), Otton Mieczysław Żukowski. Opera Omnia Saecularia 1, (2018, AP0441). Na deskach gdańskiej Opery Bałtyckiej wcieliła się w postacie Marceliny w Weselu Figara W.A. Mozarta, Jadwigi i Cześnikowej w Strasznym dworze S. Moniuszki, Smetona w operze Anna BolenaG. Donizettiego oraz Lariny w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego. Z Operą Bałtycką odbyła tournée po Niemczech i Francji. Prowadzi także działalność pedagogiczną. Od 2011 roku uczy śpiewu solowego w Państwowym Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Zasiada w jury konkursów wokalnych.
Zofia Antes
Pianistka była trzykrotną laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie. W 1997 roku otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Sztuki; zdobyła również wyróżnienie Estrady Młodych XXXI Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku; równocześnie przyznano jej Stypendium Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia artystyczne. Występowała w kraju i za granicą zarówno w programach recitalowych, kameralnych - współpracując między innymi z altowiolistką Aleksandrą Batog, Kwartetem smyczkowym „Akademos” – jak – również w koncertach symfonicznych, grając polskimi orkiestrami filharmonicznymi. Pianistka nagrała dwie płyty dla wydawnictwa Dux – z pieśniami Roberta Schumanna (z tenorem Leszkiem Świdzińskim) oraz z utworami solowymi i kameralnymi Johannesa Brahmsa (z altowiolistką Aleksandrą Batog). Przez wiele lat była wykładowcą międzynarodowych kursów i warsztatów muzycznych. Od 1998 roku pracuje jako pedagog fortepianu w szkołach muzycznych (Warszawa, Olsztyn, Giżycko) a od 2004 roku jest wykładowcą w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na stanowisku adiunkta (doktorat 2007, habilitacja 2020).
Program koncertu
Hanna Zajączkiewicz - sopran
Donata Zuliani - mezzosopran
Zofia Antes - fortepian
Zbigniew Waszkielewicz – słowo, Dyrektor naczelny Teatru IOTA
Giovanni Battista Pergolesi „Stabat Mater Dolorosa”
- Grave
- Andante amoroso
- Larghetto
- Allegro
- Largo
- Tempo giusto
- Allegro moderato
- Allegro
- Tempo giusto
- Largo
- Allegro
- Largo
- Presto assai