Stabat Mater Dolorosa | Koncert w PSM

Stabat Mater Dolorosa | Koncert w PSM
  • Kiedy

    31 Marca 2022 ● 18:00

    31 Marca 2022● 20:00

  • Gdzie

    ulica: Kolejowa
    Nr domu: 22
    11-500 Giżycko

  • Wstęp

    wstęp wolny

  • Organizator

    Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Giżycku i Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz zapraszają na koncert "Stabat Mater Dolorosa". Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie szkoły od 23 marca 2022. 

 

"Stabat Mater Dolorosa"

31 marca o 18.00
Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st.

bezpłatne wejściówki do odebrania w szkole od 23.03.2022

 

plakat koncertu

Sylwetki artystów

 

Hanna Zajączkiewicz

W 2006 podjęła  studia na Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, w klasie  prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz. Studiowała również śpiew solowy w Conservatorio Statale di Musica „E.F. Dall’Abaco” w  Veronie (Włochy) w klasie  prof. Marii Sokolińskiej-Noto. W roku 2011 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana. Jest również absolwentką Wydziału Lekarskiego UMB (2007) oraz Studiów Doktoranckich UMB przy Klinice Otolaryngologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku (2013). Specjalizuje się  w zakresie Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi oraz Otorynolaryngologii Dziecięcej. Od 2021 roku pełni funkcje Kierownika Katedry Otolaryngologii, Chorób Głowy i Szyi UWM  oraz Koordynatora Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi USK w Olsztynie. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów w Polsce i zagranicą. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Ma w swoim dorobku liczne koncerty zarówno pieśniarskie, oratoryjno-kantatowe, jak i operowe.  Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych w kraju i za granicą. W 2014 roku otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla „MŁODYCH TWÓRCÓW” na realizację projektu „Liryka wokalna polskich kompozytorów współczesnych”, której efektem było nagranie i wydanie płyty CD. Jest cenionym wykładowcą łączącym umiejętnie problemy dwóch dyscyplin- medycyny i muzyki. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu emisji głosu, śpiewu solowego, otorynolaryngologii oraz podstaw foniatrii i higieny głosu. Aktualnie  prowadzi zajęcia z zakresu emisji głosu oraz podstaw foniatrii i higieny głosu w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki Uniwersytecie Warmiński-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2016 roku jest korepetytorem emisji głosu w Chórze „Cantores Varmienses” przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. W październiku 2019 roku otrzymała stopień doktora habilitowanego sztuki w zakresie sztuk muzycznych, a marcu 2020 została profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

 Donata Zuliani

            Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Studium Przygotowania Pedagogicznego (specjalność: śpiew solowy) tejże Akademii oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W 2016 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka na macierzystej uczelni. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w nagraniach czterech płyt, wydanych w firmie Acte Préalable, będących światową prapremierą nieznanych kompozycji. Są to: Józef Michał Poniatowski. Mass in F (2015, AP0356), René de Boisdeffre. Choral Works, (2018, AP0414), Jerzy Gablenz. Songs 1, (2018, AP0419), Otton Mieczysław Żukowski. Opera Omnia Saecularia 1, (2018, AP0441). Na deskach gdańskiej Opery Bałtyckiej wcieliła się w postacie Marceliny w Weselu Figara W.A. Mozarta, Jadwigi i Cześnikowej w Strasznym dworze S. Moniuszki, Smetona w operze Anna BolenaG. Donizettiego oraz Lariny w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego. Z Operą Bałtycką odbyła tournée po Niemczech i Francji. Prowadzi także działalność pedagogiczną. Od 2011 roku uczy śpiewu solowego w Państwowym Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Zasiada w jury konkursów wokalnych.

 

Zofia Antes

Pianistka była trzykrotną laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie. W 1997 roku otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Sztuki; zdobyła również wyróżnienie Estrady Młodych XXXI Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku; równocześnie przyznano jej Stypendium Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia artystyczne. Występowała w kraju i  za granicą zarówno w programach recitalowych, kameralnych - współpracując między innymi z altowiolistką Aleksandrą Batog, Kwartetem smyczkowym „Akademos” – jak – również w koncertach symfonicznych, grając polskimi orkiestrami filharmonicznymi. Pianistka nagrała dwie płyty dla wydawnictwa Dux –  z pieśniami Roberta Schumanna (z tenorem Leszkiem Świdzińskim) oraz z utworami solowymi i kameralnymi Johannesa Brahmsa (z altowiolistką Aleksandrą Batog). Przez wiele lat była wykładowcą międzynarodowych kursów i warsztatów muzycznych. Od 1998 roku pracuje jako pedagog fortepianu w szkołach muzycznych (Warszawa, Olsztyn, Giżycko) a od 2004 roku jest wykładowcą w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na stanowisku adiunkta (doktorat 2007, habilitacja 2020).

 

Program koncertu

 

Hanna Zajączkiewicz - sopran

Donata Zuliani - mezzosopran

Zofia Antes - fortepian

Zbigniew Waszkielewicz – słowo,  Dyrektor naczelny Teatru IOTA

Giovanni Battista Pergolesi  „Stabat Mater Dolorosa”

  1. Grave
  2. Andante amoroso
  3. Larghetto
  4. Allegro
  5. Largo
  6. Tempo giusto
  7. Allegro moderato
  8. Allegro
  9. Tempo giusto
  10. Largo
  11. Allegro
  12. Largo
  13. Presto assai